2010

 

Resultat Hallandsmästerskapet 2010

Hallandsmästare

SE VCH Twelcots Eminenta Ellen, Hans Berndtsson, Halmstad

Junior Hallandsmästare

Streamlight´s Choice Bella, Anita Tordenlid, Varberg

Bästa halländska exteriör

SE VCH LP1 Sångfågelns Rossini, Maria Richardsson, Varberg

Provbästa halländska ekipage

Streamlight´s Choice Bella, Anita Tordenlid, Varberg

 

SE VCH Twelcots Eminenta Ellen, SE VCH LP1 Sångfågelns Rossini och

Streamlight´s Choice Bella

RESULTAT JAKT

Nybörjarklass

1 HP, Streamlight´s Choice Bella, labrador, Anita Tordenlid, Varberg

1, Inassicas Fancy, labrador, Hans Larsson, Halmstad

3, Meadowlark Digger, labrador, Roy Larsson, Halmstad

0, Lassagårdens Queman, labrador, Lars Modig, Göteborg

Öppen klass

1, SE VCH Twelcots Eminenta Ellen, labrador, Hans Berndtsson, Halmstad

2, Korpklons Knott, labrador, Birgitta Wiedemann, Lidhult

2, Sandyline´s Jackson, golden retriever, Solveig Båge, Bjuv

3, SE VCH LP1 Sångfågelns Rossini, labrador, Maria Richardsson, Varberg

3, Lassagårdens Questa, labrador, Björn Åkesson, Lund

0, Sångfågelns Hoffmann, labrador, Inger Bergström, Göteborg

0, Kopparhults Vovve, golden retriever, Carina Nilsson, Stockamöllan

0, Lassagårdens Raja, labrador, Poul-Erik Nielsen, Åskloster

Elitklass

1, Airotkivs Ång-Turbin, labrador, Christina Hagberg, Holm

1, Lassagårdens Janet Jackson, labrador, Stig Nilsson, Väröbacka

2, Månfares Gabble Gnat, labrador, Marika Olsson, Varberg

2, Airotkivs Överste, labrador, Mariuz Narozny, Holm

RESULTAT VILTSPÅR

Anlag

GK, Inassicas Fancy, labrador, Hans Larsson, Halmstad

Öppen

1 HP, SE VCH Gameflame´s Penny, Hans Berndtsson, Halmstad

1 HP, Månfares Gabble Gnat, labrador, Marika Olsson, Varberg

1 HP, SE VCH LP1 Sångfågelns Rossini, labrador, Maria Richardsson, Varberg

1, SE VCH Twelcots Eminenta Ellen, labrador, Hans Berndtsson, Halmstad

 

 

RESULTAT EXTERIÖRBEDÖMNING

1, Sångfågelns Hoffmann, labrador, Inger Bergström, Göteborg

1, SEVCH LP1 Sångfågelns Rossini, labrador, Maria Richardsson, Varberg

2, Inassicas Fancy, labrador, Hans Larsson, Halmstad

2, Meadowlark Digger, labrador, Roy Larsson, Halmstad

2, SE VCH Twelcots Eminenta Ellen, labrador, Hans Berndtsson, Halmstad

2, Korpklons Knott, labrador, Birgitta Wiedemann, Lidhult

2, Lassagårdens Questa, labrador, Björn Åkesson, Lund

2, Månfares Gabble Gnat, labrador, Marika Olsson, Varberg

2, Airotkivs Överste, labrador, Mariuz Narozny, Holm

2, Airotkivs Ång-Turbin, labrador, Christina Hagberg, Holm

2, Lassagårdens Janet Jackson, labrador, Stig Nilsson, Väröbacka

3, Lassagårdens Queman, labrador, Lars Modig, Göteborg

3, Streamlight´s Choice Bella, labrador, Anita Tordenlid, Varberg

3, Lassagårdens Raja, labrador, Poul-Erik Nielsen, Åskloster

 Följ oss på Facebook

  Webbansvarig  -